Hír

Kiosztották az első Magyar Filmdíjakat

Kiosztották az első Magyar Filmdíjakat

2016.03.07

Vasárnap este 12 szakmai kategóriában osztották ki az első Magyar Filmdíjakat. A 2. Magyar Filmhéten 270 film versenyzett, a legtöbb díjat a Liza, a rókatündér és a Félvilág gyűjtötték, a Saul fia pedig különdíjban részesült. Gratulálunk a nyerteseknek!

A jelöltek és a nyertesek teljes listája:

Legjobb nagyjátékfilm

  •  A nagy füzet, rendező: Szász János, producer: Sándor Pál, Sőth Sándor
  •  Anyám és más futóbolondok a családból, rendező: Fekete Ibolya, producer: Garami Gábor, Dettre Gábor, Nicole Gerhardt, Kalin Kalinov 
  •  Isteni műszak, rendező: Bodzsár Márk, producer: Bodzsár István 
  •  Liza, a rókatündér, rendező: Ujj Mészáros Károly, producer: Major István
  • VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan, rendező: Reisz Gábor, producer: Berkes Júlia- Proton Cinema, Bosnyák Miklós-SZFE, Petrányi Viktória-Proton Cinema (koproducer)

Legjobb tv-játékfilm

  • A fekete múmia átka, rendező: Madarász Isti, producer: Lajos Tamás, Mink Tamás 
  •  A kőmajmok háza, rendező: Fonyó Gergely, producer: Kálomista Gábor
  •  Félvilág, rendező: Szász Attila, producer: Lajos Tamás, Mink Tamás
  • Hivatal, rendező: Nagy Viktor Oszkár, producer: László Sára, Gerő Marcell
  • Ketten Párizs ellen, rendező: Papp Gábor Zsigmond, producer: Papp Gábor Zsigmond, Angelusz Iván

Legjobb dokumentumfilm

  • Anyám levelei Sztálin elvtársnak, rendező: Mészáros Márta
  • Budapest ostroma, rendező: Babos Tamás
  • Drifter, rendező: Hörcher Gábor 
  • Káin gyermekei, rendező: Gerő Marcell 
  • tititá, rendező: Almási Tamás

Legjobb ismeretterjesztő film

  •  A kőbaltás ember - Érdi medvevadászok, rendező: Gauder Áron
  •  A nagyszerelmű város, rendező: Csukás Sándor,Oláh Kata
  •  Az ég felé nyitott tanterem, rendező: Székely Orsolya
  •  Kis kamerák, nagyvadak, rendező: Tóth Zsolt Marcell
  •  Vad Kunság- A Puszta rejtett élete, rendező: Mosonyi Szabolcs

Legjobb kisjátékfilm

  •  Az Elmenetel, rendező: Tóth Barnabás
  •  Betonzaj, rendező: Kovács István
  • En Passant, rendező: Oláh Kata
  • Levelek anyámtól, rendező: Dér Asia
  • Terminál, rendező: Simonyi Balázs

 Legjobb animációs film

  •  Az Árpádok emlékezete: III. Béla király, rendező: Jankovics Marcell
  •  Az ostoba Matjus, rendező: Cakó Ferenc
  •  Egy komisz kölyök naplója - 4.epizód: Betty néninél, rendező: Gyulai Líviusz
  •  Hoppi mesék - A titokzatos levél, rendező: Rófusz Ferenc
  •  Kojot és a szikla, rendező: Gauder Áron

 Legjobb rendező

  •  Fekete Ibolya / Anyám és más futóbolondok a családból
  •  Gárdos Péter / Hajnali láz
  •  Pálfi György / Szabadesés 
  •  Reisz Gábor / VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan
  •  Ujj Mészáros Károly / Liza, a rókatündér

Legjobb forgatókönyvíró

  •  Bodzsár Márk / Isteni műszak
  •  Fekete Ibolya / Anyám és más futóbolondok a családból
  •  Gárdos Péter / Hajnali láz
  •  Hegedűs Bálint,Ujj Mészáros Károly / Liza, a rókatündér
  •  Köbli Norbert / Félvilág

 Legjobb női főszereplő

  • Balsai Móni / Liza, a rókatündér
  • Básti Juli / Anyám és más futóbolondok a családból
  • Gryllus Dorka / Félvilág
  • Kovács Patrícia / Félvilág
  • Ónodi Eszter / Anyám és más futóbolondok a családból

 Legjobb férfi főszereplő

  •  Bede-Fazekas Szabolcs / Liza, a rókatündér
  •  Gáspár Tibor / Anyám és más futóbolondok a családból
  •  ifj. Vidnyánszky Attila / Veszettek
  •  Kulka János / Swing
  • Thuróczy Szabolcs / Szerdai gyerek

Legjobb női mellékszereplő

  •  Csákányi Eszter / Utóélet 
  •  Gubík Ági / Liza, a rókatündér
  •  Jordán Adél / Isteni műszak
  •  Molnár Piroska / Liza, a rókatündér
  •  Petrik Andrea / Hajnali láz

 Legjobb férfi mellékszereplő

  •  Bán János / Liza, a rókatündér
  •  Cserna Antal / Liza, a rókatündér
  •  Derzsi János / A nagy füzet
  •  Gálffi László / Utóélet
  •  Kulka János / Félvilág

 Legjobb vágó

  • Barsi Béla / Swing
  • Czakó Judit / Liza, a rókatündér
  • Fiers Ádám / Hajnali láz
  • Hargittai László / Félvilág
  • Kovács Zoltán / Veszettek

Legjobb hangmester

  • Balázs Gábor / Swing 
  • Tőzsér Attila / Isteni műszak
  • Juhász Róber, Madácsi Imre / Liza, a rókatündér
  • Major Csaba / Félvilág
  • Zányi Tamás / Szabadesés 

 Legjobb operatőr

  •  Garas Dániel / Swing
  •  Győri Márk / Víkend
  •  Máthé Tibor / Aglaja
  •  Nagy András / Félvilág
  • Szatmári Péter / Liza, a rókatündér

Legjobb díszlet/látvány/jelmez

  •  Horgas Péter, Jánoskuti Márta / Hajnali láz
  •  Hujber Balázs, Bárdosi Ibolya / Liza, a rókatündér 
  •  Stork Csaba,Szakács Györgyi / Aglaja 
  •  Valcz Gábor, Breckl János / Isteni műszak 
  •  Valcz Gábor, Szakács Györgyi / Félvilág

 Legjobb zeneszerző

  • Faltay Csaba / Swing
  • Novák János / Anyám és más futóbolondok a családból
  • Parádi Gergely / Félvilág 
  • Presser Gábor / Szerdai gyerek
  • Tövisházi Ambrus, Csengery Dániel / Liza, a rókatündér

Legjobb smink-, fodrász- és maszkmester

  •  Ágoston Zsombor, Nagy Viktor / Swing
  •  Forgács Erzsébet, Csatári Viktória, Elena Zvarich, Gabriela Pavlova Desislava Ilkova, Balázs Krisztina / Anyám és más futóbolondok a családból 
  •  Hortobágyi Ernella, Végh Attila / Félvilág 
  •  Horváth Csilla, Rácz Erzsébet, Kapás Nóra / Liza, a rókatündér 
  •  Rácz Erzsébet, Vitray Júlia / Aglaja